Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na I Niedzielę Adwentu AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na I Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

29 listopada 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podkreślił w nim, że Adwent to czas oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa – zarówno na przyjście ostateczne, czyli Paruzję, jak też na Boże Narodzenie. Podczas Paruzji nasz Pan powróci z Nieba, żeby przypomnieć ludzkości o swoim pierwszym przyjściu, po którym pozostał już wśród wiernych – jako Osoba, Bóg Człowiek – w Najświętszym Sakramencie (a także w nauczaniu Kościoła i innych Sakramentach). Chrystus jest ze wszystkimi wiernymi, którymi kieruje jako Głowa Kościoła, Król, Wieczny i Najwyższy Kapłan. Chce wstępować do ich serc i dusz, dlatego ofiaruje się w Komunii Świętej, aby zjednoczyć się z człowiekiem w sposób absolutny, czyniący człowieka jednością z Bogiem. Bóg jest bowiem doskonałością, świętością i miłością – stworzył ludzi, by radowali się wiecznym szczęściem. Dlatego też stał się Człowiekiem, aby przebywać z nami.

W trakcie Adwentu musimy, poprzez spowiedź, modlitwę i uczynki pokutne, oczyścić dusze z grzesznych pragnień, umysły – z grzesznych myśli.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.