Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na IV Niedzielę po Objawieniu Pańskim AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazania na IV Niedzielę po Objawieniu Pańskim

x. Rafał Trytek

29 stycznia 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni podczas Mszy Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Komentując czytanie z Ewangelii św. Mateusza, przypomniał, że nasz Pan Jezus Chrystus uczy wiernych modlitwy i właściwego sposobu postępowania w trudnych chwilach, a jednocześnie oczekuje od nich zaufania. Tak było w czasach apostolskich – tak jest również dzisiaj, kiedy wydawać by się mogło, że Kościół zaniknie, a pozostanie wyłącznie jego zwodnicza atrapa. Jednak Kościół nie zostanie porzucony przez Syna Bożego, dlatego nikt z wiernych nie powinien obmyślać własnych rozwiązań obecnego kryzysu.

Wykonawcami woli naszego Pana Jezusa Chrystusa jest dziewięć chórów anielskich. Wśród nich są również anioły, które kierują ludźmi i pomagają im we wszystkim – dzięki nim nigdy nie jesteśmy samotni. Swoich aniołów stróżów mają nie tylko pojedyncze osoby, lecz także poszczególne kraje, rodziny i inne wspólnoty, jak również cały Kościół (znajdujący się pod opieką Michała Archanioła). Anioły asystują przy śmierci, tocząc z wysłannikami piekła ostateczny bój o dusze konających.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.