Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na IV Niedzielę po Objawieniu Pańskim AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazania na IV Niedzielę po Objawieniu Pańskim

x. Rafał Trytek

3 lutego 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania skierowane do wiernych zgromadzonych na Mszach Świętych w Oratoriach Krakowa i Wrocławia. Kościół Święty jest jak łódź ogarnięta burzą – wydaje się, że ginie pod naporem niewiary i herezji. Wierni zostali ogołoceni z rozumianej po ludzku nadziei i pociechy, a wyznawanie Wiary Katolickiej stało się heroizmem. Przed półwieczem – wraz z wprowadzeniem do katolickich świątyń Novus Ordo Missae – zatryumfowała ideologia wolnomularska. Szatan nieustannie posuwa się do parodiowania Kościoła i Miłości Bożej.

W obliczu tych wszystkich diabelskich poczynań musimy codziennie rozważać, kim dla nas jest Jezus Chrystus. Powinniśmy prosić o niezbędne Łaski dla społeczności wybranych i odkupionych Krwią Chrystusową, aby Kościół przeszedł przez wszystkie przeciwności i mógł się rozwijać. Również od naszych modlitw zależy, ile dusz uratuje się przed wiecznym potępieniem, nie ma bowiem kwestii, która byłaby ważniejsza od zbawienia. Tej sprawie trzeba podporządkować wszystko, prosząc o Łaskę, aby jak najwięcej naszych bliźnich skorzystało z ostatnich szans w swoim życiu: ostatniej spowiedzi, ostatniej modlitwy, ostatniej Mszy Świętej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.