Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto św. Józefa Patrona Kościoła AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto św. Józefa Patrona Kościoła

x. Rafał Trytek

3 maja 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto św. Józefa Patrona Kościoła ustanowił w 1870 r. papież Pius IX. Kończyła się wtedy pewna epoka – Państwo Kościelne zostało podbite przez sabaudzkiego uzurpatora, a pozbawiony prerogatyw władcy papież, więzień Watykanu, mógł liczyć już tylko na Opatrzność, tę ostatnią gwarancję wolności Kościoła. Chociaż samo święto nie należy do najstarszych, to pochodzący z rodu dawidowego św. Józef, w którego życiu Łaska Boża działała w sposób szczególny, był przyszłym patronem Kościoła już jako opiekun naszego Pana Jezusa Chrystusa – Kościół Święty jest bowiem Mistycznym Ciałem Chrystusa.

Życie św. Józefa i Świętej Rodziny jest wzorem dla wszystkich wiernych Kościoła – wzorem czystości, posłuszeństwa i dobrowolnego ubóstwa, które składają się na świętość. Święty Józef jest również patronem dobrej śmierci, a także pracy wykonywanej na chwałę Bożą, oraz pogromcą demonów. Prośmy w modlitwie, aby zawsze otaczał nas swoją opieką.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.