Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Bożego Ciała AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Bożego Ciała

x. Rafał Trytek

30 maja 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski kazanie na święto Bożego Ciała. To święto poświęcone jest jednej z tajemnic chrześcijaństwa — tajemnicy Ciała i Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Podczas Mszy Świętej chleb i wino zamieniane są przez słowa wypowiadane kapłana w Ciało i Krew Pańską. Jest to możliwe, bo Chrystus jest Bogiem i ma władzę nad wszystkim, nie ograniczają Go prawa materii, więc jest w stanie dokonać tak wielkiego cudu.

Katolickie nauczanie o Przeistoczeniu zostało odrzucone przez heretyków, którzy sprzeciwili się Tradycji Apostolskiej, negując rzeczywistą Obecność naszego Pana w Eucharystii. Obok tego, konsekwentnie, odrzucali Mszę Świętą jako Ofiarę Przebłagalną. Oznacza to, że heretycy odrzucili również Miłość Chrystusa do ludzi, tę Miłość, która wyraża się zjednoczeniem z wiernymi przyjmującymi Komunię.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.