Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Chrystusa Króla AD 2022 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Chrystusa Króla

x. Rafał Trytek ICR

Święto Chrystusa Króla jest jednym z najwspanialszych świąt w kalendarzu liturgicznym – tymi słowami x. Rafał Trytek ICR zwrócił się do wiernych podczas kazania wygłoszonego 30 października 2022 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Obchodząc je, uznajemy, że Syn Boży jest absolutnym władcą całego stworzenia, i poddajemy się Jego potędze i władzy. Czynimy tak również dlatego, że jesteśmy ludem przez Niego odkupionym. Nasz Pan Jezus Chrystus jest potomkiem Dawida i Odkupicielem, który nabył nas, przelewając Przenajdroższą Krew. Ta Krew jest ceną naszego zbawienia.

Nasz Pan jest nieustannie Głową Kościoła, również w czasach sede vacante, kiedy nie ma prawowitego następcy św. Piotra, zobowiązanego, aby nieść wiernym nauczanie, sakramenty oraz dyscyplinę, dzięki którym można osiągnąć zbawienie. Kościół nie pozostał bez Zwierzchnika – Opatrzność Boża nie dopuszcza, żeby Kościół upadł, również wtedy, gdy został zredukowany do garstki katolików. Większość, która jeszcze przyznaje się do tego miana, nie wyznaje dziś prawdziwej Wiary, lecz Duch Święty działa, a Chrystus Król nadal rządzi światem – karząc ludzkość za jej bunt.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.