Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

31 marca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że w niedzielę Lætare radujemy się z nawiedzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa, który własną mocą czyni cuda i karmi swoich wiernych. Cud rozmnożenia chleba i ryb zapowiedział rozmnożenie Ciała i Krwi Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Syn Boży potrafi sobą nakarmić tłumy, a Jego Wolą było zamieszkanie wśród katolickiego ludu, aby wierni mogli w pełni korzystać z owoców Mszy Świętej. Nasz Pan chce przebywać w Kościele katolickim, jedynym, gdzie konsekracje odbywają się w sposób ważny i godziwy, w jedności z hierarchią kościelną.

Radujmy się zatem naszym wybraństwem, ale pamiętajmy, że nie ma ono charakteru biologicznego i może być cofnięte, jeśli nie będziemy żyć w zgodzie z Przykazaniami Bożymi i nauczaniem Kościoła. W stanie grzechu śmiertelnego jesteśmy bowiem jak martwi.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.