Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Bożego Ciała AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Bożego Ciała

x. Rafał Trytek

4 czerwca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę, że Boże Ciało jest świętem wyjątkowym – typowo katolickim, odróżniającym katolików od wszystkich innych wyznań. Wyłącznie święta religia katolicka była w stanie przekształcić przyjmujące ją społeczeństwa, pozwalając tym samym na stworzenie państw uznających za własne Prawo Chrystusowe. Żeby jednak to Prawo nie stało się martwe, katolicy chcieli, aby cała przestrzeń publiczna podporządkowana była naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi, aby wszystkie społeczności składały Mu hołd. Wyrazem tych oczekiwań stało się święto Bożego Ciała – wyraz tryumfu ukrytego w Najświętszym Sakramencie Chrystusa Króla, który odkupił ludzkość. W tej białej, niewielkiej Hostii mieszka cała Wszechmoc Boża – Bóg, który stworzył i odkupił świat.

Dziś społeczeństw katolickich już nie ma. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat kolejne państwa i narody wyrzekały się Chrystusa Króla – często pod wpływem apostatycznej hierarchii, która nie życzyła sobie, aby religia katolicka była religią stanu. Obecnie chrześcijaństwo jest więc pognębione, wyszydzane i spotwarzane, dlatego katolicy zobowiązani są do aktów wiary, potwierdzanych własnymi czynami, uznając przez nie obecność naszego Pana w Najświętszym Sakramencie. Musimy otwarcie czcić Jego Królewską i Boską godność.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.