Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

4 marca 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że im bliżej ktoś jest Boga, tym bardziej ograniczony dostęp do niego ma diabeł. Dlatego należy wystrzegać się każdego, nawet najmniejszego grzechu. Im więcej grzeszymy, tym wyraźniejsze jest nasze podobieństwo do diabła – udział w jego buncie. Musimy wybrać między Miłością Chrystusową a tyranią szatana.

Różnica między diabłem a ludźmi polega na tym, że diabeł jest czystym duchem, który jednym aktem woli odrzucił Boga, ludzie natomiast przez całe życie podlegają próbie. Jeżeli umrzemy w grzechu śmiertelnym, nasza wola na wieczność zostanie utwierdzona w złym. Aby uniknąć wiecznego potępienia, powinniśmy korzystać z wszelkich dostępnych nam środków, które wynikają z jedności Wiary Katolickiej oraz czystości obyczajów. Przykładem dla współczesnych katolików jest patron naszej Ojczyzny, święty Kazimierz, królewicz, który wybrał Boga – żył wśród tego świata, ale nie był z niego. Z dokonań św. Kazimierza czerpiemy pewność, że należy otwarcie przeciwstawiać się schizmie, gdyż Wiara Katolicka musi manifestować się na zewnątrz.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.