Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VI Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

5 lipca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że nasz Pan Jezus Chrystus dba o wiernych podążających za Nim, dlatego dokonywał i nadal dokonuje cudów. Dlatego też ustanowił Sakramenty, aby były wyrazem Jego Miłości do ludzi – Boską pomocą, której nieustannie potrzebujemy, aby osiągnąć zbawienie.

Wśród tych Sakramentów jest Chrzest Święty, który włącza do Mistycznego Ciała Chrystusa. Z kolei dobra, szczera Spowiedź (zwłaszcza poprzedzona żalem doskonałym) pozwala odzyskać, zerwaną przez grzech, przyjaźń z Bogiem – współcześnie należy cenić ją szczególnie: żyjemy bowiem w czasach, gdy niewielu jest ważnie wyświęconych, prawowiernych kapłanów. Msza Święta i Komunia Święta przypieczętowują przyjaźń z Bogiem: Chrystus podczas Mszy Świętej powtarza cud rozmnożenia, kiedy rozmnaża swoje Ciało i Duszę, zstępuje z całym człowieczeństwem i Bóstwem, karmi sobą wiernych. Msza Święta jest zapowiedzią zjednoczenia z Bogiem w Niebie, a Chrystus przychodzi w niej, aby nas uświęcić.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.