Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Siedemdziesiątnicy AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Siedemdziesiątnicy

x. Rafał Trytek ICR

Przedpoście jest czasem wielkiego wysiłku i pracy dla naszego i innych zbawienia – nauczał x. Rafał Trytek ICR podczas kazania wygłoszonego 5 lutego 2023 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przeżywając te dni, powinniśmy rozważać słowa św. Pawła Apostoła o wielkim biegu, w którym uczestniczą wierni, powinniśmy także pamiętać ewangeliczną przestrogę, że wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych.

Każdy bowiem człowiek otrzymał powołanie, które musi wypełnić w drodze do nieba. Mądrość świętych polega na tym, że przyjmują, iż muszą czynić to, czego nasz Pan od nich żąda. Bóg nas stworzył, odkupił i ma do nas pełne prawa. Dlatego katolicy powinni kierować się roztropnością, tą samą, która jako nadprzyrodzona łaska pozwoliła św. Alfonsowi, założycielowi zakonu redemptorystów, przejść od doskonałości do stanu zasługującego na określenie paradoxalnym mianem jeszcze większej doskonałości. Dzieje stworzonego przez niego zakonu, a zwłaszcza losy wywodzących się z niego świętych świadczą, jak ważne jest posłuszeństwo woli Bożej i prawom Kościoła Świętego – również w obliczu intryg i prześladowań.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.