Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XXV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XXV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

6 listopada 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że listopad jest szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych i czczeniu świętych. Poprzez pokutę, modlitwę i dobre uczynki ofiarowane w intencji zmarłych możemy przyczynić się do tego, aby jak najwięcej dusz opuściło Czyściec i wzmocniło armię świętych w Niebie – armię pomagającą Kościołowi Walczącemu w obecnych trudnych czasach.

Z ewangelicznej przypowieści dowiadujemy się, że aż do czasu żniw pszenica i kąkol rosną na jednej glebie. Podobnie dobrzy i źli ludzie żyją obok siebie i dopiero na końcu danego im czasu zostaną rozdzieleni. Dobrzy trafią do Nieba, źli, którzy odrzucili Boga i Jego Przykazania, będą przez wieczność cierpieć za swoje winy. Katolicy nie mogą zapominać, że wielu grzeszników zostanie potępionych. Aby nie upodobnić się do nich, rozsądnie jest stronić od wszystkich ludzi publicznie hołdujących grzechowi – kontakty z nimi należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Ulegając złym wpływom, można bowiem znaleźć się na ścieżce zatracenia. Nie możemy zdradzić naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła – to jest jedyna perspektywa, która musi być nieustannie ważna dla wiernych.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.