Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę po Wniebowstąpieniu Pańskim AD 2011 – x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę po Wniebowstąpieniu Pańskim

x. Rafał Trytek

5 czerwca 2011 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując fragment Ewangelii przypadający na niedzielę po Święcie Wniebowstąpienia Pańskiego, zwrócił uwagę, że odchodzący do Nieba nasz Pan Jezus Chrystus przygotowywał Apostołów na prześladowania, które spadną na Kościół.

Pierwsi męczennicy zginęli z rąk żydów, a katolicy na kilka wieków zostali wykluczeni z rzymskiego społeczeństwa. Ten schemat walki z Kościołem powtarzał się podczas rewolucyj: ariańskiej i protestanckiej. W ostatnich kilkudziesięciu latach apostaci opanowali prawie wszystkie świątynie, które w dodatku padły ofiarą dewastacji i stały się miejscem głoszenia fałszywej religii. Nasz Pan uznał nas za godnych, byśmy cierpieli dla Świętej Wiary Katolickiej i prawdziwej Mszy Świętej. Nie możemy się poddawać, gdyż dzięki łasce Boga katolicy mogą wytrwać do końca.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.