Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę Adwentu AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

7 grudnia 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę na rolę św. Jana Chrzciciela w historii zbawienia. Święty Jan, który narodził się ze św. Elżbiety, krewnej Matki Bożej, był bowiem ostatnim prorokiem Starego Testamentu, przygotowującym drogę dla naszego Pana Jezusa Chrystusa. Już w łonie swojej matki był przygotowany do wyznaczonej mu, szczególnej misji – oczyszczony z grzechu pierworodnego, a całe jego życie zostało związane z życiem Chrystusa. Wypełniony Łaską Bożą rozumiał, że wymaga to świętości, a dążąc do niej, pokutował, mieszkał na pustyni i pościł.

Dla wiernych katolików św. Jan Chrzciciel pozostaje doskonałym wzorem, w jaki sposób należy przygotowywać się do nadejścia Zbawiciela. Dlatego wspominany jest podczas Adwentu – tygodnie przed Bożym Narodzeniem to czas radości i oczekiwania, lecz to również okres pokuty, wyrzeczeń i rezygnacji z rzeczy światowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.