Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VIII Niedzielę po Zielonych Świątkach (7 sierpnia AD 2011) – x. Rafał Trytek

Kazanie na VIII Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek

W kazaniu, którego wierni wysłuchali w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, x. Rafał Trytek przestrzegł przed samodzielną, wolną od kurateli Kościoła interpretacją Pisma Świętego. Okazją do tego ostrzeżenia przed błędami był czytany w VIII Niedzielę po Zielonych Świątkach fragment Ewangelii, który bez wskazań Urzędu Nauczycielskiego mógłby zostać źle zrozumiany.

Bogu musimy służyć mądrze. Jesteśmy tylko zarządcami talentów i dóbr, które dał nam Bóg na życie doczesne. Zaciągamy dług, który trzeba będzie spłacić. Z naszego życia musimy się rozliczyć, a jeżeli przez grzech zmarnujemy dobra dane przez Boga, za grzech trzeba będzie pokutować w czyśćcu. O ile teraz jeszcze możemy zmienić nasze życie, spłacać długi przez pokutę, modlitwę i jałmużnę, po śmierci będziemy zdani już tylko na pamięć o nas i modlitwę żywych.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.