Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Świętej Rodziny AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Świętej Rodziny

x. Rafał Trytek

7 stycznia 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie skierowane do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że wprawdzie święto Świętej Rodziny ustanowił papież Benedykt XV w 1921 r., ale kult Świętej Rodziny był powszechny już w XVII wieku, kiedy zaczęto czcić Ją jako całość – jedyny w swoim rodzaju wzór rodziny chrześcijańskiej.

Święta Rodzina była częścią doskonałego planu Boga, który uwzględniał, że nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem i człowiekiem, a zatem ma dwie natury i dwie wole – Boską i ludzką. Jako człowiek Syn Boży podporządkował się Najświętszej Maryi Pannie i świętemu Józefowi, chociaż jako Osoba Trójcy Świętej nieskończenie przewyższał oboje w świętości. Bóg Ojciec poddał swojego Syna świętemu Józefowi jako prawdziwej głowie rodziny. Dla wiernych jest to wskazówka, aby byli posłuszni swoim zwierzchnikom bez względu na to, jakie miejsce zajmują w hierarchii łaski, jeśli tylko są prawowitą władzą i nie wydają grzesznych rozkazów.

Módlmy się do św. Józefa, opiekuna Kościoła i patrona dobrej śmierci, zarówno w intencji Kościoła, jak i prosząc, aby towarzyszył nam w chwili zgonu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.