Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na święto Niepokalanego Poczęcia NMP i III Niedzielę Adwentu AD 2011 — x. Rafał Trytek

Kazania na święto Niepokalanego Poczęcia NMP i III Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

W święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia), a następnie w III Niedzielę Adwentu 2011 roku, x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zwrócił w nich uwagę m.in. na to, że Maryja Współodkupicielka nigdy nie była zmęczona, gdy odpowiadała na oczekiwania Boga. Podobnie nie będzie zmęczona, gdy odpowie na nasze modlitwy o wstawiennictwo. Nie ma w Niej nawet cienia jakichkolwiek przywar i słabości, dlatego musimy wszystko przez Nią powierzać Bogu, aby każdy czyn był zgodny z wolą Boga.

III Niedziela Adwentu (11 grudnia) to szczególny moment, w którym zaczynamy zbliżać się do Bożego Narodzenia — Adwent staje się mniej pokutny, a bardziej uroczysty i podniosły. Oczekiwanie na naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nas radością. Ta radość musi być rzeczywiście związana z tym, że Chrystus prawdziwie jest Bogiem i Zbawicielem. Musimy skupić się na tym, co jest istotne dla naszego życia, dążyć do świętości, a odrzucić pogoń za dobrami materialnymi.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.