Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Niepokalanego Poczęcia NMP AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Niepokalanego Poczęcia NMP

x. Rafał Trytek

Wśród Łask otrzymanych przez Najświętszą Maryję Pannę najważniejszym przywilejem było Niepokalane Poczęcie – przypomniał x. Rafał Trytek podczas Mszy Świętej sprawowanej 8 grudnia 2019 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Stwórca ukazał swoją Wszechmoc, chroniąc Ją od grzechu pierworodnego. Matka Boża, wybrane naczynie, w którym Bóg miał stać się Człowiekiem, musiała być bez skazy – najwspanialsza ze wszystkich stworzeń ze względu na Boski plan zbawienia. W tym planie nie ma miejsca na grzech i niedoskonałości.

Wraz z Nią i świętym Józefem nasz Pan Jezus Chrystus spędził 30 lat, dopiero wtedy wyszedł z Nazaretu, aby nauczać i zbawiać. Jako Człowiek musiał przygotować się i wzrastać w mądrości. Dla wiernych jest to nauka, że będąc dalecy od ideału, musimy zachować właściwie proporcje – nawracanie zaczynając od siebie. Musimy uklęknąć przed Tabernakulum, a także prosić Matkę Bożą, aby nauczyła nas, jak odczytywać Wolę Bożą i współpracować z Łaską. Bez tego nasz apostolat będzie bezowocny, a modlitwy daremne. Źle przygotowani „apostołowie” przez swoje niewczesne działania jedynie zniechęcają do Wiary.

Bóg wie, że jesteśmy słabi i zmagamy się z zaciemnieniami umysłu. Bóg robi wszystko dla naszego zbawienia, lecz od nas zależy, czy po nie sięgniemy. Drogą wzrastania są sakramenty, naśladowanie świętych, przestrzeganie nauczania Kościoła, a także właściwe lektury, sprzyjające umocnieniu w Wierze. Bóg nie zbawi nas bez udziału naszej woli, dlatego dzięki danym nam środkom powinniśmy uświadomić sobie, że zbawienie to jedyny cel życia i nie warto zabiegać o nic innego.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.