Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

8 marca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że świat znajdujący się pod władzą szatana jest zepsuty i dąży do złego, gdyż szatan zna ludzką naturę i wie, jak skutecznie działać na człowieka, aby spowodować jego upadek – grzech śmiertelny. Jest nieustannie obecny przy człowieku, każdy grzech umacnia bowiem jego władzę w okresie dopuszczonej przez Boga próby trwającej do skończenia świata.

Wśród pokus są przede wszystkim pokusy cielesne – folgowanie żądzom, a oprócz nich także pycha, która może dotknąć nawet tych ludzi, którzy opierają się najbardziej prymitywnym pokusom. Musimy nieustannie czuwać, świadomi, że każdą rzecz mającą nawet pozory dobra diabeł może wykorzystać, aby doprowadzić grzesznika do upadku w pychę. Czuwanie, modlitwa, lektura duchowa – to broń przeciwko diabłu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.