Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

8 września 2019 roku wierni zgromadzeni na Mszy Świętej w Oratorium Najświętszej Maryi Panny w Krakowie wysłuchali kazania, które x. Rafał Trytek poświęcił objawieniu się Niepokalanej światu. Tego dnia Kościół obchodzi święto Narodzin NMP, która od początku swojego życia przepełniona była światłością pochodzącą od Boga. Niepokalane Poczęcie chroniło przyszłą Matkę Bożą przed wszelkim grzechem, wybraństwo pozwalało Jej rozpoznawać to, co w życiu najważniejsze.

Niepokalana już jako dziecko posługiwała przy świątyni i wzrastała w wiedzy na temat Mesjasza, którą niósł Stary Testament. Dzięki otwarciu na działanie Ducha Świętego mogła skupić się na wielkiej misji – przygotowaniu do bycia Matką naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Życie Maryi powinno być przykładem dla wszystkich wiernych, że Bogu można służyć wśród codziennych, zwykłych spraw. Droga zbawienia jest prosta, jeśli podążamy za naszym Panem Jezusem Chrystusem. Prośmy zatem Matkę Bożą o łaskę, abyśmy żyli Świętą Wiarą Katolicką i mogli wziąć udział w uczcie duchowej, gdzie czekają łaski i dary przeznaczone wiernym.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.