Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek ICR

Diabeł jest jak lew ryczący, który czeka, kogo mógłby pożreć – przypomniał x. Rafał Trytek ICR 9 czerwca 2024 roku podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dlatego powinniśmy pilnować się, aby nie wpaść w zastawiane przez niego pułapki. Tylko odrzucając subtelną pychę, która wciska się wszędzie, w nawet najszlachetniejsze zamierzenia, i zwracając do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Bolesnego Serca Maryi, możemy drogą świętości trafić do nieba.

Większa jest w niebie radość z pokuty grzesznika niż zasług sprawiedliwego. Nie wystarczy zatem wyrazić żalu za grzechy – trzeba za nie pokutować, naśladując świętych. Kto odrzuca ten nakaz, fałszuje Ewangelię. Zachowajmy czujność wobec słodkiej mowy uzurpatorów: herezyj, pochwały zboczeń i negacji piekła.

Jednocześnie należy pamiętać, żeby być surowym wobec siebie, nie wobec innych. Przyglądajmy się swoim, a nie cudzym grzechom. Nie bądźmy zadufanymi w sobie ludźmi, którzy wbrew pozorom nie naśladują Syna Bożego, lecz bezlitośnie smagają mniej zaawansowanych w pokucie i wynoszą się ponad ich.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.