Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na I Niedzielę Wielkiego Postu AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na I Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

9 marca 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując czytanie z Ewangelii na temat kuszenia naszego Pana Jezusa Chrystusa podczas pobytu na pustyni, zwrócił uwagę, że my również będziemy kuszeni przez szatana, gdy podążymy za Synem Bożym i będziemy modlić się oraz pokutować za grzechy. Każdy dzień Wielkiego Postu jest dniem próby dla wszystkich, którzy żyją Łaską.

Jeżeli szatan chce doprowadzić nas do upadku, oznacza to, że jesteśmy dla niego groźni. Miłość własna, pycha, pożądanie rzeczy materialnych i przyjemności są częścią ułomnej natury ludzkiej, dlatego dążąc do świętości, musimy uświadomić sobie, że bez względu na okoliczności najważniejsza jest jednak miłość do Boga i bliźniego – powinniśmy przedłożyć je ponad jakiekolwiek doczesne korzyści. Dobre, katolickie życie w każdych warunkach polega na naśladowaniu Chrystusa.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.