Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w oktawie Bożego Ciała AD 2011 – x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w oktawie Bożego Ciała

x. Rafał Trytek

26 czerwca 2011 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Rozważał w nim fragment Ewangelii na temat wielkiej uczty, jaką przygotował Bóg, a która jest symbolem Bożego Miłosierdzia. Jeżeli jednak nie skorzystamy z zaproszenia, narazimy się na gniew Boga i nie unikniemy potępienia. Sprawy doczesne nie mogą przesłaniać wiecznej uczty, wiecznego obcowania z Bogiem.

Dlatego nie ma niczego ważniejszego od adorowania Boga, nie można szukać wymówek i wymawiać się brakiem czasu, gdyż prowadzi to do wiecznego potępienia. Bóg oczekuje posłuszeństwa. Bogu jesteśmy winni wdzięczność za to, do czego w życiu doszliśmy.

Z drugiej strony – powinniśmy umieć cierpieć dla Chrystusa. Jako katolicy, musimy być przygotowani do ofiary, również dlatego, że żyjemy w czasach powszechnej apostazji, gdy głosi się, że człowiek jest ważniejszy od Boga. Zapraszamy do zapoznania z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.