Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Tryton z kolekcji Eduarda Schauberta i inne archaiczne greckie bóstwa morza — dr hab. Witold Dobrowolski, prof. UW

Tryton z kolekcji Eduarda Schauberta i inne archaiczne greckie bóstwa morza

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Pożegnanie skarbów uniwersyteckiej kolekcji” dobiegł końca. Dzieła z dawnych zbiorów wrocławskich wracają do obecnych posiadaczy. Ostatnim prelegentem, którego miłośnicy historii sztuki mogli wysłuchać w muzealnej Sali pod Filarem, był pan dr hab. Witold Dobrowolski, prof. UW. Spotkanie odbyło się 23 października 2012 r.

Edward Schaubert, twórca kolekcji antyków, był pruskim architektem, urodził się we Wrocławiu. Studiował we Wrocławiu i w Berlinie, a wkrótce po studiach rozpoczął pracę w Grecji, dzięki której stał się współautorem współczesnego oblicza Aten. Prowadził również ważne wykopaliska archeologiczne.

Tym razem – w związku z niezależnymi od nas ograniczeniami czasowymi – musieliśmy zrezygnować z nagrania dyskusji po wykładzie. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.