Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Koncert wrocławski — ET Tumason

Koncert wrocławski

ET Tumason

Szesnastego listopada, choć jest to dzień zapisany w kalendarzu świąt polskiej Prawicy, w tym roku nie działo się nic szczególnego… gdyby ograniczać się tylko do sfery polityki. Natomiast w kulturze zapanowało wielkie ożywienie, bo do Wrocławia przybył z koncertem pan ET Tumason, popularny w naszym kraju islandzki bluesman.

Tak się złożyło, że wrocławski koncert pana Tumasona był jedynym, jakiego do tej pory miałem przyjemność wysłuchać. Siedząc na widowni, słuchając najdzikszego delta-bluesa (cytuję materiał promocyjny) i obserwując żywiołowość artysty, pomyślałem, że gdyby GG Allin i Patyczak grali bluesa, ich muzyka mogłaby brzmieć dość podobnie. Czyste szaleństwo, którego próbką niech będą te trzy utwory, które za zgodą organizatora trasy mogę udostępnić Czytelnikom.

Najnowszy komunikat medialny z Agencji Koncertowej głosi:

To wydarzenie bez precedensu. Islandzki muzyk otrzymał „Parzydło” – I Nagrodę im. Jana Parzybrody! Statuetkę i nagrodę ET Tumason odebrał w sobotę, 12 listopada w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim. Islandczyk został nagrodzony za wkład w rozwój kultury w Kujawsko-Pomorskiem.

Natomiast z poniższych linków wynika, że „Parzydło” to nagroda – zważywszy na postać patrona — dość tajemnicza:

http://www.klubfado.pl/w/kapusniaczek.html

http://kulturalnytorun.pl/wydarzenia/alternatywnie-festiwal-im-jana-parzybrody

Wszelkie domysły pozostawiam dociekliwości Czytelników.

Strona internetowa artysty: www.myspace.com/ettumason

Kontakt w Polsce: Agencja Koncertowa Borówkaborowka.music@gazeta.pl

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.