Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Koncert wrocławski — Twilry Mist / Cavio

Koncert wrocławski

Falanster

19 października 2012 r. scenę muzyczną wrocławskiego Falanstera zajęli artyści z Danii, a pod sceną nie mogło oczywiście zabraknąć wysłannika Portalu Legitymistycznego. Nie ustajemy w dokumentowaniu obecności kultury krajów skandynawskich w Polsce.

Niełatwa w odbiorze duńska muzyka elektroniczna cieszyła się mniejszym powodzeniem niż inne koncerty w Falansterze, z których nagrania do tej pory trafiały na nasz Portal jako exkluzywne bootlegi. Sam występ rozpoczął się po ponad siedemdziesięciu minutach opóźnienia w stosunku do anonsowanej godziny, co tylko częściowo można tłumaczyć tym, że dopiero wtedy liczniej zaczęli ściągać słuchacze. Niestety, co po raz kolejny można usłyszeć w naszych nagraniach, znów wiele osób było bardziej zainteresowanych życiem towarzyskim i piwem. Być może tworzy się taki „zaklęty krąg”: artyści muszą czekać na słuchaczy, a z kolei potencjalni odbiorcy zjawiają się godzinę po planowanym rozpoczęciu koncertu, bo albo jest on dla nich tylko pretextem do spotkania, albo też z góry wiedzą, że informacje podane w mediach nie będą miały pokrycia w rzeczywistości.

Wobec zróżnicowanych i konkurencyjnych ofert spędzania wolnego czasu, a we Wrocławiu tego nigdy nie brakuje, warto jednak zadbać o tych, którzy naprawdę przybyli po to, aby obcować ze Sztuką. Wzorem może być rygorystyczne przestrzeganie wyznaczonych terminów podczas trwającego równolegle Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

A muzyka? – zapytają Czytelnicy Portalu… Być może nie jest to aż tak odczuwalne podczas słuchania nagrań, ale na żywo występ panów Twilry Mist i Cavio, szczególnie pierwszą część koncertu, zdefiniować można było słowami extreme noise terror. Rzecz dla prawdziwych zwolenników experymentalnej elektroniki, synth, industrialu etc., etc. Wimps and posers — leave the hall. Ciekawe, również z łatwiej przyswajalnymi fragmentami, ale z pewnością nie dla każdego.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.