Jesteś tutaj: Multimedia » Galerie zdjęć » Tyrol to nie tylko góry — Elżbieta Fazel

Tyrol to nie tylko góry

fot. Elżbieta Fazel

Tyrol to nie tylko góry, chociaż w tej alpejskiej krainie trudno od nich uciec. Obojętnie gdzie się znajdujesz, czy w dolinie, czy na szczytach — góry są wszędzie!

Wielki poeta niemiecki Johann Wolfgang von Goethe napisał, że historia Europy rozpoczęła się właśnie w Tyrolu. Oprócz alpejskich szczytów i sportów zimowych ta górska kraina leżąca w Austrii i północnych Włoszech skupia jak w soczewce przeszłość kontynentu i — chciało by się napisać — teraźniejszość. Historia w Tyrolu jednak się zatrzymała, jest kultywowana przez jego mieszkańców. Nie tylko tych starszych, ale i młodzież. Tak samo jak wiara katolicka i przywiązanie do monarchii. Przeszłość miesza się z teraźniejszością. Ludzie na co dzień noszą tu stroje ludowe i są z tego dumni. Żeby tego zaszczytu dostąpić, trzeba tu mieszkać od trzech pokoleń. Dopiero wtedy można założyć kapelusz z piórkiem i powiedzieć Mein heilige Land Tirol.

Ten „ostatni raj na Ziemi”, a przynajmniej w Europie, można zobaczyć na zdjęciach pani Elżbiety Fazel, Polki mieszkającej tu od lat. Część z prezentowanych zdjęć znalazła się na ubiegłorocznej wystawie w Innsbrucku. Więcej prac pani Elżbiety Fazel można zobaczyć na jej stronie, poprzez którą istnieje też możliwość ich kupna: http://ella-fazel.artistwebsites.com.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.