Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Upadek. O relatywizacji zła, jego przyczynach i skutkach w tekstach kultury popularnej — prof. Anna Gemra

Upadek. O relatywizacji zła, jego przyczynach i skutkach w tekstach kultury popularnej

Organizacja Monarchistów Polskich / Klub Muzyki i Literatury

Czym jest zło – poza tym, że jest brakiem dobra? Na to pytanie można odpowiedzieć na wiele sposobów. Jak zło przejawia się w dziełach kultury popularnej? Temu zagadnieniu poświęcone było spotkanie z panią profesor Anną Gemrą, historykiem literatury i pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Bardziej i mniej dostrzegalne relatywizacje zła w powszechnie znanych powieściach i filmach, zyskujący osobliwą atrakcyjność „nieumarli”, wizerunki „szlachetnych bandytów”, superbohaterów ze skazą oraz samotnych mścicieli, którzy zastępują wymiar sprawiedliwości – te wszystkie elementy światowej popkultury zostały zaprezentowane podczas frapującego wykładu w Klubie Muzyki i Literatury 18 stycznia 2023 roku.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.