Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » „Upadła praworządność. Jak ją podnieść” — Tomasz Pułról

„Upadła praworządność. Jak ją podnieść”

Stowarzyszenie KoLiber / Civitas Christiana

Pierwsza w Polsce książka publicystyczna pokazująca, jak krok po kroku w naszym kraju rujnowano praworządność. Błyskotliwa analiza napisana bez nadęcia i politycznego klucza. Autorzy uczciwie osądzają winnych i proponują rozwiązania.

Dlaczego mimo słusznych diagnoz problemów polskiego systemu prawnego Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło zmiany, które jedynie pogorszyły sytuację? Jak doprowadzono do momentu, w którym sprawy sądowe ciągną się dłużej niż kiedyś, uzależniona od władzy prokuratura podejmuje decyzje motywowana politycznie, jakość stanowionego prawa spada na łeb na szyję, a pewność prawa spadła niemal do zera? – na te pytania odpowiadał pan Tomasz Pułról, współautor książki, radca prawny.

Spotkanie, zorganizowane przez wrocławskie struktury Stowarzyszenia KoLiber, odbyło się 21 stycznia 2022 roku w siedzibie Civitas Christiana. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

„Upadła praworządność. Jak ją podnieść” — spotkanie autorskie, Wrocław, 21 stycznia AD 2022 — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel

Stefan Sękowski, Tomasz Pułról, Upadła praworządność. Jak ją podnieść, Wydawnictwo Nowej Konfederacji, 2021, str. 248.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.