Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Znaczenie rodziny von Hochberg dla dziejów Wałbrzycha i okolic — prof. Romuald M. Łuczyński

Znaczenie rodziny von Hochberg dla dziejów Wałbrzycha i okolic

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

9 czerwca 2015 roku po raz kolejny prelegentem na spotkaniu WTMH był pan prof. Romuald M. Łuczyński, wybitny znawca i popularyzator dziejów Śląska. Tym razem nasz gość przedstawił zwięzły zarys historii słynnego arystokratycznego rodu, panów m.in. na zamku Książ – xiążąt von Hochberg. W kontekście tematu prelekcji warto też przypomnieć, że obecny szef rodu – xiążę Bolko VI – w maju tego roku otrzymał godność honorowego obywatela Wałbrzycha.

Z uzupełnienia, które padło w trakcie krótkiej dyskusji po wystąpieniu prof. Łuczyńskiego, zebrani dowiedzieli się o cennym zespole archiwalnym Hochbergów, jaki jest przechowywany we wrocławskim Archiwum Państwowym. Jest to niewątpliwa zachęta do dalszych badań naukowych. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.