Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Why so lonely — Kari Rueslåtten

Why so lonely

Kari Rueslåtten

Już za kilka dni urodziny obchodzić będzie Kari Rueslåtten, wokalistka znana z norweskich zespołów i projektów metalowych, a także z kariery solowej. Zwyczajowo kobiet się o wiek nie pyta, powiedzmy zatem jedynie, że Kari Rueslåtten rozpoczęła działalność artystyczną w początkach lat 90. – a to mianowicie w ramach zespołu The Third And The Mortal, wykonującego experymentalny doom metal. Później współpracowała z innymi skandynawskimi artystami, swoim głosem niewątpliwie dodając nostalgicznego nastroju szorstkim dźwiękom gitar i perkusji.

To, co gra i śpiewa obecnie, odbiega jednak od twórczości z owych lat „burzy i naporu” – więcej w tym popu i norweskiego folkloru, a także szeroko pojętego rocka. Kari Rueslåtten nie unika też nawiązań do elektroniki, można więc powiedzieć, że jej muzyka wymyka się prostym szufladkom. Niedawno – po ośmioletniej przerwie – ukazał się jej winylowy singiel „Why so lonely” (nagrany we współpracy z Tomaszem Holopainenem, zawierający piosenkę tytułową i dodatkową, nową ścieżkę). Utwór tytułowy jest zresztą promowany przez melancholijny wideoklip, zrealizowany w skandynawskich lasach. Muzykę wypełniają brzmienia fortepianu i klawiszy – oraz oczywiście śpiew artystki, aczkolwiek w tle słychać także nieco bardziej mroczne dźwięki bębnów, sugerujące, że gdzieś pod tą łagodnością tli się nuta drapieżności.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

opracowanie: ATW

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.