Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » „Życie wśród pisarzy agentów i intryg” — Stanisław Srokowski

„Życie wśród pisarzy agentów i intryg”

Civitas Christiana

Wśród pisarzy, którzy w epoce Polski Ludowej stawiali jawny opór deprawowaniu twórców i niszczeniu polskiej kultury przez komunistów, był pan Stanisław Srokowski, autor w ostatnich latach najczęściej kojarzony z tematyką kresową i działaniami na rzecz upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego podczas II wojny światowej przez ukraińskich nacjonalistów, ale od 1958 roku wypowiadający się również jako poeta, dramaturg, krytyk literacki czy publicysta. W najnowszej, autobiograficznej xiążce – Życie wśród pisarzy agentów i intryg (wyd. Fundacja Magna Polonia, 2019) – powrócił do tych ponurych dekad, kiedy na sześćdziesięciu pisarzy przypadało trzydziestu agentów. O wartości dzieła decyduje jego oryginalna konstrukcja – konfrontująca dokumenty zgromadzone w Instytucie Pamięci Narodowej z dziennikami autora, przekazami medialnymi i współczesnymi komentarzami.

Spotkanie autorskie, podczas którego pan Stanisław Srokowski przypomniał, że donosicielami byli ważni współtwórcy wrocławskiego środowiska literackiego, odbyło się 6 maja 2019 roku. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.