Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Zdjęcia Stefana Arczyńskiego w Muzeum Teatru

Zdjęcia Stefana Arczyńskiego w Muzeum Teatru

Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

plac Wolności 7a, Wrocław

17 lipca31 sierpnia 2021 roku

Zapraszamy na wystawę, która powstała z wyjątkowej okazji: 31 lipca 2021 r. pan Stefan Arczyński obchodzi 105. rocznicę urodzin. Dla uczczenia urodzin mistrza fotografii powstała wystawa prezentowana w zaaranżowanym w Muzeum Teatru Atelier Stefana Arczyńskiego. Świętujemy razem z nim.

W tej przestrzeni, oprócz zdjęć samego mistrza fotografii, obejrzymy także etiudę zagraną przez Henryka Tomaszewskiego, zatytułowaną Wirtuoz/Pianista – genialny popis umiejętności wrocławskiego mistrza pantomimy, który o swoim występie wypowiadał się następująco: Miałem niewiele czasu i przygotowałem krótką scenkę Wirtuoz (Pianista). Jest ona oparta na karykaturach Buscha, lecz było w tym nadal wiele jeszcze choreografii, klasycznego baletu. I naraz zdobyłem srebrny medal. Wtedy uwierzyłem we własne siły.

Zapraszamy od środy do niedzieli w godzinach 11.00–17.00.

Dla uczczenia urodzin mistrza fotografii powstała wystawa prezentowana w zaaranżowanym w Muzeum Teatru Atelier Stefana Arczyńskiego. Świętujemy razem z nim.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.