Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: IPN na 28. Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów

IPN na 28. Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Łodzi

Od 15 do 17 września 2017 roku Instytut Pamięci Narodowej będzie obecny na 28. Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów w łódzkiej Atlas Arenie przy alei bpa Władysława Bandurskiego 7. Zapraszamy na nasze stoisko.

Wydarzeniem w ramach festiwalu, które chcielibyśmy szczególnie polecić, jest panel IPN o komiksach i grach edukacyjnych, który odbędzie się 16 września w godz. 13.00-14.00 (sala C Stadionu Miejskiego). W panelu będą uczestniczyć: pp. Łukasz Pogoda, Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski oraz Hubert Ronek, poprowadzi go p. Marcin Andrys.

Ponadto:

15 września o godz. 11.15 w sali C Stadionu Miejskiego pani Anna Klimowicz – edukator, twórca Festiwalu Komiksów Historycznych oraz konkursu na komiks Epizody z najnowszej historii Polski – przedstawi prezentację dotyczącą organizacji konkursu, współpracy ze szkołami i wyników tych działań, czyli finału z wystawą i nagrodami na dorocznym Festiwalu Komiksów Historycznych w Warszawie (Przystanek Historia), a także metody pracy i sposoby oceniania utworów konkursowych.

W strefie planszówek (Stadion Miejski) o godz. 11.15 odbędą się warsztaty z grami historycznymi IPN (3-4 bloki po około 40 min.), które poprowadzą pp. dr Tomasz Ginter i Karol Madaj.

W sali A Stadionu Miejskiego pan Hubert Ronek, autor komiksów o Antku Srebrnym, poprowadzi od godz. 11.15 warsztaty z komiksem historycznym – serią Antek Srebrny (2-3 bloki po ok. 40 min.)

Po zakończeniu warsztatów pan Hubert Ronek opowie w ramach Dnia Komiksu Historycznego (godz. 13.45, sala B Stadionu Miejskiego) o koncepcji serii komiksów o Antku Srebrnym, jej odbiorze i kontynuacji.

Głównymi organizatorami festiwalu są „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi i Stowarzyszenie Twórców „Contur”.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.