Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Agnieszka IS Agnieszka

Agnieszka IS Agnieszka

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Spotkanie, spokój i synergia – te trzy słowa stanowią prolog do wystawy fotograficznej dwóch autorek: Agnieszki Jaworskiej i Agnieszki Matusiak. Obie, niezależnie od siebie, odwiedziły Islandię. W ich kadrach zobaczymy niezwykłe piękno i możliwości nordyckiej wyspy.

Agnieszka IS Agnieszka

Dworek Białoprądnicki, Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2, Kraków

Zapraszamy do 31 stycznia 2018 roku. Wstęp wolny.

***

Panie Agnieszka Jaworska i Agnieszka Matusiak spotkały się po raz pierwszy w szkole podstawowej. Przez wiele lat utrzymywały bliski kontakt, ale potem ich drogi rozeszły się, by znów mogły spotkać się na studiach na Uniwersytecie Śląskim. Tam też podjęły pracę. Niespodziewanie okazało się, że prawie w tym samym czasie, nie wiedząc o tym, były na Islandii.

Wystawa jest zapisem podróży i oddaje atmosferę wyspy, którą najlepiej charakteryzuje słowo spokój. Synergia natomiast odnosi się do działań obu autorek – w dwójkę można stworzyć coś znacznie ciekawszego i bardziej wartościowego. Opisuje też funkcjonowanie Islandii – miejsca, w którym współdziałanie decyduje o całym istnieniu wyspy.

Agnieszka Jaworska

Fotograf, grafik, pedagog. W latach 1994-1999 była uczennicą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, które ukończyła z wyróżnieniem (specjalizacja Tkactwo Artystyczne). W 2004 r. ukończyła edukację artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom artystyczny z wyróżnieniem – z grafiki warsztatowej – uzyskała w pracowni prof. zw. Andrzeja Pietscha wraz z aneksem z fotografii w pracowni prof. zw. Witolda Jacykowa. Od 2004 r. pracuje na macierzystej uczelni, od 2012 r. na stanowisku adiunkta w Pracowni Fotografii, w Zakładzie Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej. W 2011 r. zrealizowała przewód doktorski z fotografii na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, brała udział w ponad trzydziestu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Agnieszka Matusiak

Pedagog, animator kultury, ceramik, z zamiłowania fotograf, kierownik Klubu Kultury Wena, filii Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie, wieloletni pracownik Zakładu Edukacji Kulturalnej na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, redaktor czasopisma naukowego „Turystyka Kulturowa”, współpracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego (Instytut Studiów Międzykulturowych), pilot wycieczek i przewodnik górski. Współpracuje z wieloma biurami podróży z całej Polski, odwiedziła blisko 50 krajów, wiele kilkukrotnie. Zdobyła najwyższe szczyty Bliskiego Wschodu oraz mniej znane szczyty górskie, takie jak Pico Turquino na Kubie, rozpoczęła przygodę ze zdobywaniem szczytów Korony Ziemi. Najczęściej fotografuje podczas podróży. Autorka licznych wystaw indywidualnych, brała udział w ponad dziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce, m.in. w Zamościu, Wrocławiu, Gliwicach, Oświęcimiu, Wadowicach, Cieszynie.

Na podstawie: Dwie Agnieszki

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.