Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Anarchokonserwatyzm Hansa Hermanna Hoppego

Anarchokonserwatyzm Hansa Hermanna Hoppego

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Wrocławski oddział stowarzyszenia KoLiber i Koło Ogólnej Teorii Ekonomii im. Ludwiga von Misesa zapraszają na kolejne spotkanie wrocławskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii, które odbędzie się 16 kwietnia 2014 roku, godz. 18.30, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy do sali 401 w budynku C przy ulicy Więziennej 8-12.

Tematem najbliższego spotkania będzie wypracowana przez Jana Hermana Hoppego filozofia polityczna zwana anarchokonserwatyzmem. Stanowi ona syntezę austro-libertariańskiego podejścia do państwa i rynku z kulturowym konserwatyzmem. Prelegent, pan Norbert Slenzok, postara się w swoim wystąpieniu udzielić odpowiedzi na kilka zasadniczych pytań: Czy jest to synteza udana? Czy między jej elementami nie występują sprzeczności? Czy na poziomie filozoficznym możliwe jest uzgodnienie libertarianizmu z konserwatyzmem? Teorie Hoppego zostaną zaprezentowane na tyle innych popularnych ujęć relacyj między kapitalizmem a ładem cywilizacyjnym.

Pan Norbert Slenzok jest absolwentem filozofii i studentem politologii na Uniwersytecie Śląskim, a także prezesem katowickiego oddziału stowarzyszenia KoLiber. Filozofii Hoppego poświęcił swoją pracę licencjacką.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.