Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Anna z Bronowic

Anna z Bronowic

Muzeum Krakowa

Anna z Bronowic

25 czerwca 2024 roku, godz. 17.30

Rydlówka, ul. Włodzimierza Tetmajera 28

Zapraszamy na wernisaż.

Po raz pierwszy w Rydlówce w przestrzeni stałej wystawy zaprezentujemy historię Anny Tetmajerowej z Mikołajczyków – bronowianki, żony młodopolskiego malarza i pierwszej gospodyni tego domu. We wnętrzu dworku pojawią się nieprezentowane wcześniej eksponaty – osobiste przedmioty bohaterki wystawy, rodzinne pamiątki, fotografie i zapiski. Pozwolą poznać różne etapy życia Anny: od panieństwa, poprzez czasy małżeńskie i lata wojny, aż do okresu, kiedy została zmuszona do opuszczenia domu i przebycia niemal całego świata, by do niego w końcu powrócić.

Otwarcie wystawy poprzedzą kilka słów kuratora wystawy, pana Kamila Kopka, i wykład pani Marty Marek, podczas którego przybliżone zostaną pierwsze dekady życia Anny. Na koniec odbędzie się krótkie oprowadzanie kuratorskie.

Wstęp wolny. Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60.

Miasto pod kopcem Kraka

26 czerwca, godz. 17.30

Muzeum Podgórza, ul. Bolesława Limanowskiego 51

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie.

Co znaleziono w kopcu Kraka? Do czego służyła tajemnicza kłódka prezentowana na wystawie? I kto znajduje się w herbie Podgórza i dlaczego? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas oprowadzania po wystawie. Będzie to opowieść o historii Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza, dziś XIII dzielnicy Krakowa. Zapraszamy i tych, co dobrze znają Podgórze, i tych, co zaczynają przygodę z poznawaniem historii dawnego miasta.

Wstęp wolny.

Spotkanie z konserwatorem mebli

29 czerwca, godz. 10.00

Thesaurus Cracoviensis, ul. Księcia Józefa 337

Zapraszamy na warsztaty z cyklu „Klinika dla rzeczy”.

Spotkanie rozpocznie wykład, w którym pokażemy rodzaje drewna i sposoby jego zastosowania w rzemiośle i sztuce. Szczególną uwagę poświęcimy pozłotnictwu. Zachęcimy uczestników do wykonania prób barwienia, politurowania i złocenia elementów drewnianych. Udzielimy porad z dziedziny konserwacji mebli i rzemiosła artystycznego.

Wstęp: 30 zł. Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.