Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Architekt w ogrodzie / Nie tylko perspektywa / Tradycyjne łucznictwo tureckie

Architekt w ogrodzie / Nie tylko perspektywa / Tradycyjne łucznictwo tureckie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Gdyby mogli Państwo porozmawiać z samym królem Sobieskim, pewnie okazałoby się, że jest wiele wspólnych tematów. Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas również Państwa zainteresują.

Spacery zaczynają się o godz. 13.00, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

4 września 2016 r.: Architekt w ogrodzie (spacer w ogrodzie)

Wydaje się, że park w Wilanowie został stworzony jedynie przez naturę. Miała ona jednak pomocników w postaci projektantów, którzy nadali kształty pałacowym ogrodom. Ich działania odzwierciedlają trendy panujące w poszczególnych epokach, przekładające się na style ogrodowe. Bywa, że prace ludzkiej ręki zostały tak zamaskowane, iż w ogóle ich nie widać, co świadczy o prawdziwym mistrzostwie projektantów. Planowany spacer będzie poszukiwaniem wyróżników nadających urokliwy charakter ogrodom. Uczestnicy znajdą również wskazówki, na co zwracać uwagę, chcąc dorównać kunsztowi projektantów.

18 września: Gdzie duch spotyka się z przestrzenią (spacer w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa)

2 października: Muzeum – śladem przedmiotów pomijanych

16 października: Powiew Dalekiego Wschodu w Wilanowie

30 października: Zwierzęta w pałacowych wnętrzach

*****

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na trzecią edycję warsztatów artystycznych Radość tworzenia – nowego programu artystyczno-edukacyjnego artysty malarza, pana Andrzeja S. Grabowskiego (twórcy spotkań z cyklu Zmysły Sztuki), które odbędą się 3 września 2016 r. w godz. 11.00-15.00 na górnym tarasie ogrodowym za pałacem wilanowskim. Do wspólnej pracy można dołączyć co godzinę.

Na warsztaty zapraszamy kreatywnych i odważnych miłośników sztuki, amatorów malarstwa i rysunku – z umiejętnościami rysowania i bez nich. Edycję kierujemy do wszystkich, którzy chcą nauczyć się perspektywy oraz dowiedzieć się o zasadach światłocienia w malarstwie barokowym. Odkryjmy artystyczną siłę poznania!

Podczas warsztatów Nie tylko perspektywa, rysując węglem w plenerze ogrodów wilanowskich, nauczymy się zasad perspektywy zbieżnej. Opowiemy o światłocieniu występującym w europejskim i polskim malarstwie barokowym. Nauczymy perspektywy zbieżnej wszystkich, nawet tych, którzy nie wierzą, że to potrafią. Obrazy wykonane na warsztatach stanowią własność ich autorów, więc mogą stać się piękną pamiątką z Muzeum lub nietypowym prezentem dla bliskiej osoby.

Zapewniamy materiały malarskie do wspólnej kreacji i zabawy. Bilety: 10 zł.

Kurator i prowadzący: pp. Andrzej S. Grabowski (tel.: 531 544 899) oraz Katarzyna Nowakowska.

*****

4 września 2016 r. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie zapraszają na wykłady i pokaz tradycyjnego łucznictwa tureckiego.

Wykłady panów Mustafy Adnana Mehela (Historia tureckiego łucznictwa) oraz Adema Yılmaza (Tureckie łuki) odbędą się o godz. 14.00 w Sali Białej, a pokaz w wykonaniu stambulskiej grupy rekonstrukcyjnej Talimhane – o godz. 15.00 w „Taborze Królewskim” na przedpolu pałacu.

Po pokazie łucznictwa zapraszamy na degustację tureckich słodyczy. Wstęp wolny.

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.