Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Arizona, czyli cud na środku pustyni

Arizona, czyli cud na środku pustyni

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu zapraszają na wykład pana Mateusza Błaszczyka pt. Arizona, czyli cud na środku pustyni.

Spotkanie odbędzie się 25 października 2017 r. o godz. 18.00 w sali 10 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (plan kampusu).

Co jest wyjątkowego w pustynnym, gorącym stanie Wielkiego Kanionu? Dlaczego emigrują tam masowo mieszkańcy bogatej Kalifornii, a stolica – Phoenix – przeżywa wielki boom? Jak żyje się w krainie, gdzie każdy dorosły obywatel może wejść do supermarketu i kupić colta albo berettę, tak jak kupuje piwo – jedynie za okazaniem dowodu? Ile z prawdziwego Dzikiego Zachodu można jeszcze dzisiaj zobaczyć i doświadczyć w Arizonie?

Dlaczego Arizona jest jednym z najbardziej wolnościowych stanów USA, co można w Polsce wykorzystać z arizońskich rozwiązań i dlaczego warto się wzorować na ruchu wolnościowym niegdysiejszego Dzikiego Zachodu?

Pan Mateusz Błaszczyk – studiował filologię polską oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył specjalizację edytorsko-wydawniczą, obecnie pracuje jako redaktor i korektor, zajmuje się głównie książkami o tematyce historycznej, konserwatywnej i wolnorynkowej. Redaktor naczelny portalu Obiektywizm.pl, członek Stowarzyszenia KoLiber, współtworzył projekt historyczny Być Jak, był regionalnym koordynatorem projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży w Warszawie. Działacz Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Uczestnik pierwszej edycji Projektu Arizona, w czasie którego odbywał staż w organizacji Compact for America. Miłośnik podróży, zwłaszcza po Grecji i Włoszech. Od czasu wizyty w Arizonie – fan Drugiej Poprawki do Konstytucji USA. Interesuje się historią idei i historią gospodarczą, filozofią i ekonomią.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.