Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Znani aktorzy czytają Moliera

Znani aktorzy czytają Moliera

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

Znani aktorzy czytają Moliera. Łazienki Królewskie zapraszają na Salony Poezji

Szkoła żon, Świętoszek i Uczone białogłowy – słynne utwory Moliera będzie można usłyszeć w kwietniu w Teatrze Królewskim. Zaprezentują je, w ramach Salonów Poezji, m.in. pp. Edyta Jungowska, Magdalena Schejbal, Krzysztof Stelmaszyk, Tadeusz Borowski i Miłogost Reczek.

Jednym z najbardziej znanych utworów Moliera jest Szkoła żon, w której ośmieszone zostały zazdrość i normy panujące wśród XVII-wiecznego mieszczaństwa. Komedię tę usłyszymy już 3 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00 w Teatrze Królewskim, w interpretacji pp. Edyty Jungowskiej i Tadeusza Borowskiego. Aktorom będzie towarzyszył śpiew p. Katarzyny Łochowskiej przy fortepianowym akompaniamencie p. Marcina Mazurka.

10 kwietnia przedstawiona zostanie odpowiedź artysty na krytykę Szkoły żon. Mowa o Świętoszku, w którym Molier obnażył zakłamanie i hipokryzję. Utwór ten zaprezentuje znakomite aktorskie trio: pp. Beata Fudalej, Krzysztof Stelmaszyk i Miłogost Reczek.

17 kwietnia usłyszymy sztukę pt. Uczone białogłowy – jedno z ostatnich dzieł Moliera, które komediopisarz stworzył i wystawił na rok przed swoją śmiercią. Utwór zaprezentują pp. Magdalena Schejbal, Olga Sarzyńska i Dariusz Wnuk.

Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasach Łazienek Królewskich. Więcej o cyklu na stronie Muzeum oraz Facebooku.

Salony Poezji

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.