Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Konferencja „Artyści znad jezior lombardzkich w nowożytnej Europie”

Konferencja „Artyści znad jezior lombardzkich w nowożytnej Europie”

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na konferencję naukową

Artyści znad jezior lombardzkich w nowożytnej Europie

dedykowaną profesorowi Mariuszowi Karpowiczowi. Konferencja odbędzie się 3-4 kwietnia 2014 r. w Sali Białej pałacu wilanowskiego. Inauguracja konferencji o godz. 9.30.

Pan profesor Mariusz Karpowicz jest wybitnym badaczem sztuki polskiej czasów nowożytnych. Ze szczególnym zainteresowaniem zbiera i publikuje materiały na temat twórczości artystów polskich, wykształconych we Włoszech, jak również mistrzów z Włoch, którzy zawędrowali na tereny Rzeczypospolitej w XVII i XVIII w. Dorobek naukowy Mariusza Karpowicza stał się inspiracją do dalszych badań, dyskusji i polemik, których kontynuacją będą wystąpienia na konferencji, skupione wokół ulubionego środowiska artystycznego Profesora.

Poniżej pełny program konferencji. Zapraszamy serdecznie!

Program konferencji „Artyści znad jezior lombardzkich”

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.