Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Awangardowa awangarda? / Niedziela z Janem Hrynkowskim

Awangardowa awangarda? / Niedziela z Janem Hrynkowskim

Muzeum Narodowe w Krakowie

Awangardowa awangarda?

I Grupa Krakowska – czy nadal postrzegamy ją jako oryginalną? Czy może nam zaoferować coś nowego? Czy awangarda pozostaje dziś dla nas tylko nazwą kierunku w sztuce? Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać uczestnicy spotkania Rozmowy o sztuce. Awangardowa awangarda?, które odbędzie się 29 listopada 2019 roku o godz. 10.15 w Kamienicy Szołayskich (pl. Szczepański 9). Rozmowy w muzeum to okazja do wspólnej analizy i interpretacji dzieł sztuki oraz dyskusji na temat artystów i ich twórczości.

Spotkanie poprowadzi pani Barbara Łepkowska (historyk sztuki, animator kultury, prowadzi Fundację Plenerownia). Wstęp: 1 zł.

Niedziela z Janem Hrynkowskim

W Gmachu Głównym (al. 3 Maja 1) można oglądać wystawę Jan Hrynkowski. Opowieść artysty. Ekspozycja, której bohaterem jest malarz, grafik, scenograf i animator życia artystycznego, nie tylko prezentuje jego bogatą twórczość – od początku pierwszego dziesięciolecia XX wieku do lat sześćdziesiątych, ale także działalność innych artystów jego pokolenia.

Na wystawie można zobaczyć około siedmiuset dzieł sztuki. Niełatwo się poruszać po tak ogromnej wystawie – aby ułatwić odkrycie wszystkiego, co najważniejsze, Muzeum zaprasza na oprowadzanie. Już 1 grudnia o godz. 12.00 zwiedzających po ekspozycji oprowadzi pani Magdalena Schuster. Wstęp z biletem do galerii.

Zainspirowani twórczością Hrynkowskiego widzowie będą mieli szansę sami stworzyć dzieło sztuki – o godz. 13.30 odbędą się otwarte warsztaty graficzne dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi pani Justyna Mazur. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.