Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Ayn Rand i filozofia obiektywizmu

Ayn Rand i filozofia obiektywizmu

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” oraz Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii Wrocław serdecznie zapraszają na prelekcję pana Mateusza Błaszczyka pt. Ayn Rand i filozofia obiektywizmu.

Spotkanie – które ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych – odbędzie się 19 marca 2015 r., godz. 18.00, w sali 11 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej). Po prelekcji przewidziana jest dyskusja.

Prelegent przedstawi pokrótce życiorys Ayn Rand, a zwłaszcza wydarzenia z młodości, które najbardziej wpłynęły na ukształtowanie się jej poglądów. Następnie przejdzie do zarysowania fundamentów filozofii obiektywizmu – pokaże, co pisarka zapożyczyła od innych myślicieli, a co jest jej autorskim wkładem. W dalszej kolejności zostaną omówione kontrowersje wokół stosunku Ayn Rand do prakseologii i jej sporu z Ludwikiem von Misesem oraz najważniejsze różnice pomiędzy obiektywizmem a libertarianizmem. Pod koniec wykładu prelegent przedstawi elementy obiektywizmu, które przeniknęły do popkultury, oraz odpowie na pytanie: czy warto skorzystać z myśli Rand, nawet jeśli nie jest się obiektywistą, a jeśli tak – to do czego szczególnie warto sięgnąć?

Pan Mateusz Błaszczyk – rocznik 1989, członek warszawskiego oddziału KASE i Stowarzyszenia KoLiber, absolwent filologii polskiej i student historii na Uniwersytecie Warszawskim, redaktor i korektor.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.