Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: „Balet o kawie” po raz pierwszy w Łazienkach Królewskich

„Balet o kawie” po raz pierwszy w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

W kwietniu w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii odbędzie się premiera słynnego Baletu o kawie – spektaklu baletowo-pantomimicznego dla dorosłych i dzieci. Przedstawienie zaprezentuje Balet Dworski Cracovia Danza i Zespół Instrumentów Dawnych WOK Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. Widowisko jest realizowane w ramach cyklu muzycznego Barok w Teatrze Królewskim.

Balet o kawie to pełne humoru przedstawienie nawiązujące do obowiązującej w XVII i XVIII wieku mody picia kawy, która wówczas uznawana była za napój egzotyczny. Spektakl zostanie zaprezentowany przez Balet Dworski „Cracovia Danza” z towarzyszeniem Zespołu Instrumentów Dawnych WOK Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą pana Władysława Kłosiewicza. Tancerze wystąpią w przepięknych kostiumach przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. W przedstawieniu wezmą udział także dzieci, które wystąpią w roli ziarenek kawy. Ich obecność doda całości niepowtarzalnego uroku.

Balet o kawie odbędzie się 30 kwietnia 2016 r. o godzinie 19.00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii Łazienek Królewskich. Bilety są dostępne wyłącznie w kasach Łazienek Królewskich. Bilet normalny kosztuje 50 zł, ulgowy – 30 zł, studencki – 30 zł.

Więcej o cyklu na Facebooku oraz na stronie Muzeum.

Cracovia Danza — Balet o kawie — fot. Ilja Van de Pavert

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.