Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Czy banki centralne muszą istnieć?

Czy banki centralne muszą istnieć?

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis”

19 marca 2014 roku, godz. 18.00, w sali 307 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120, wejście od ul. Kamiennej) odbędzie się spotkanie otwarte Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis”. Wykład na temat Czy banki centralne muszą istnieć? wygłosi pan dr Mateusz Machaj.

Banki centralne są kluczowym elementem dzisiejszego światowego systemu finansowego. Ich rola uzasadniana jest przez większość teoretyków finansów i ekonomii. Mają one stać na straży stabilności pieniądza, a instrumenty, którymi dysponują, wpływają na wysokość stóp procentowych i koniunkturę w gospodarce. Są jednak ekonomiści, którzy wskazują na negatywne skutki istnienia „pożyczkodawców ostatniej instancji”. Czy stopy procentowe mogą być ustalane przez rynek? Jaki wpływ mają banki centralne na powstawanie kryzysów gospodarczych? W jaki sposób mogłoby się odbyć zlikwidowanie banków centralnych? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi podczas spotkania. Po wykładzie przewidziany jest czas na pytania i dyskusję.

Prelegent, pan dr Mateusz Machaj, jest wrocławskim ekonomistą, adiunktem w Zakładzie Ogólnej Teorii Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Działalność społeczną związał z Instytutem Misesa, którego jest fundatorem; pełni tam również funkcję szefa Zespołu Ekspertów (specjalizuje się w teorii ekonomii i polityce gospodarczej). Niedawno ukazała się jego książka pt. Kapitalizm, socjalizm i prawa własności.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu wszystkich zainteresowanych!

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.