Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Promocja „Biesów sarmackich” Jacka Wegnera

Promocja „Biesów sarmackich” Jacka Wegnera

Wydawnictwo „Lena”

Wydawnictwo „Lena” i Klub Księgarza zapraszają

na promocję książki Jacka Wegnera Biesy sarmackie

15 listopada 2011 r., godz. 18:00,

Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie

Spotkanie poprowadzą prof. Jerzy Przystawa i red. Krzysztof Czabański. Fragmenty przeczyta p. Joanna Dukaczewska. Na zakończenie autor będzie podpisywał swoją książkę.

Publikacja p. Jacka Wegnera to swoisty remanent Rzeczypospolitej – tej sprzed stuleci i obecnej. W pasjonujących wywodach autor usiłuje zbadać, ile z dawnej wielkości, ale i hańby trwa w nas do dziś. Czy jesteśmy ofiarami historycznego fatalizmu, czy nieodpowiedzialnego woluntaryzmu (a może ani jednego, ani drugiego)? Gdzie dopatrywać się demonów, owych biesów, które nazajutrz po wielkich triumfach nieuchronnie ściągają nas w bylejakość czy wręcz w nihilizm? Jacek Wegner zaraża nas swoją pasją wędrowca w czasie, zadziwiając przy tym zarówno szerokością horyzontów, jak i znajomością wielu faktów historycznych oraz współczesnej polityki Trzeciej Rzeczypospolitej.

Proponujemy spotkanie z tym znakomitym autorem i dyskusję wokół podjętych w jego pracy tematów, problemów, zapisanych refleksji.

Helena Lazarowicz — wydawca

Jan Rodzeń — kierownik Klubu Księgarza

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.