Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Birma: Arakan – kraina Ogrów

Birma: Arakan – kraina Ogrów

Centrum Kultury Zamek

Birma: Arakan – kraina Ogrów

Spotkanie z podróżnikiem, pan Romanem Husarskim

plac Świętojański 1, Wrocław

19 marca 2015 roku, godz. 18.30-20.00

Podczas najbliższego spotkania miłośników podróży i odległych kultur poznamy najmniej znaną, a zarazem najbardziej tajemniczą i dziką część Birmy – Arakan. Podróżnik oraz kulturoznawca Roman Husarski opowie o swojej wyprawie do Arakanu oraz pokaże wyjątkowe piękno tej krainy podczas pokazu slajdów.

Arakan to niezwykła część Birmy. Oddzielona górami i dżunglą przez wieki pozostawała niezależna. Była to tak niedostępna kraina, że Birmańczycy nazywali ją Krainą Ogrów – tylko mityczne stworzenia mogły przetrwać w takiej głuszy. Dlatego dzisiejszy Arakan kryje skarby zupełnie inne niż te znane nam z centralnej Birmy.

Pan Roman Husarski – student filmoznawstwa i kulturoznawstwa dalekowschodniego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi bloga http://wloczykij.org o autostopie w Azji i Afryce. Na stronie zamieszcza mnóstwo porad dla osób lubiących podróżować poza utartymi szlakami, recenzje książek i wywiady z ciekawymi osobami. Ostatnio autor pisze o Korei Północnej, którą odwiedził we wrześniu 2014. Od 2013 roku jest przewodniczącym Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.