Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Spotkanie z Moniką Milewską

Spotkanie z Moniką Milewską

słowo/obraz terytoria

Serdecznie zapraszamy na Biesiadę Literacką poświęconą m.in. xiążce Bogowie u władzy. Od Aleksandra Wielkiego do Kim Dzong Ila.

Rozmowę z p. Moniką Milewską poprowadzi p. Wacław Holewiński.

11 października 2012 r., godz. 18:30, Dom Literatury, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Informacja: wydawnictwo słowo/obraz terytoria, seria Rzeczy biograficzne, 336 stron, format 145×235 mm, oprawa twarda, ISBN 978-83-7453-081-1, cena detaliczna: 45 zł.

Na kartach tej książki paradują niezwykli bogowie: spłodzony przez węża Aleksander Wielki, Juliusz Cezar z ogonem komety, przebrany w strój Wenery Kaligula, Święty Napoleon, Lenin większy „niż owa góra świetlista, za którą znaleziono diabła”, Mussolini-Herkules wzrokiem powstrzymujący erupcję Etny, mesjański Hitler, błogosławiący Stalin, Ceauşescu z kłami wampira i rozpromieniony jak słońce Kim Dzong Il.

Książka opowiada o glinianych bogach, których ludzkość przez wieki lepiła na własną zgubę. O odwiecznym dążeniu człowieka do boskości i o – jakże często niebezpiecznych – związkach między władzą a sacrum. Próbując uchwycić fenomen kultu jednostki, prezentuje mity, które napędzają historię od czasów antycznych aż po naszą współczesność.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.