Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Wizyta duszpasterska JE x. biskupa Gerarda Jana Stuyvera

Wizyta duszpasterska JE x. biskupa Gerarda Jana Stuyvera

Oratorium NMP Królowej Polski

JE x. biskup Geert (Gerard) Jan Stuyver urodził się w 1964 r. w rodzinie wielodzietnej we Flandrii. Jego stryjem był śp. x. Walery Stuyver, który już od lat siedemdziesiątych sprawował Msze Święte trydenckie w opozycji do modernistycznej „hierarchii”. W 1990 r. Geert Stuyver wstąpił do seminarium kapłańskiego Instytutu Matki Bożej Dobrej Rady w Verrua Savoia (Piemont). W 1996 r. został wyświęcony na kapłana przez JE x. biskupa Roberta Fidelisa McKennę i rozpoczął apostolat na ojczystej ziemi flamandzkiej. W styczniu 2002 r. bp McKenna udzielił mu sakry biskupiej. W ciągu kolejnej dekady biskup Stuyver złożył wizyty apostolskie w wielu krajach Europy, a także w obu Amerykach.

3-4 lipca 2012 r. odwiedzi Kraków, udzielając sakramentu Bierzmowania.

JE x. biskup Gerard Stuyver będzie sprawował Msze Święte w Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (ul. Józefa Sarego 18/2 w Krakowie):

3 lipca – godz. 18:30

4 lipca – godz. 18:30

Zapraszamy!

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2021 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.