Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Spotkanie z Grzegorzem Braunem

Spotkanie z Grzegorzem Braunem

Stowarzyszenie Patriotyczne Serenissima

Z przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego, które odbędzie się 15 maja 2011 r. (niedziela), godz. 15:00, w warszawskiej siedzibie Fundacji Republikańskiej przy ul. Kopernika 30 lok. 421.

Gościem najbliższego spotkania będzie pan Grzegorz Braun, reżyser, scenarzysta i publicysta, autor m.in. takich filmów fabularnych jak „Towarzysz Generał”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „Marsz wyzwolicieli”. Więcej informacji o Grzegorzu Braunie można znaleźć na stronie internetowej http://grzegorzbraun.pl/.

Podczas spotkania odbędzie się pokaz ostatniego filmu Grzegorza Brauna pt. „Eugenika – w imię postępu”.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na spotkaniu poprzez wysłanie wiadomości na adres serenissima@serenissima.org.pl. Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona — decyduje kolejność zgłoszeń.

Idea eugeniki („eugenes” — dobrze urodzony) powstała z darwinizmu. Uznawała, że wobec ciągłych zmian w procesie ewolucji człowiek powinien świadomie wpływać na mechanizmy doboru naturalnego. Czy jednak działanie w imię postępu i chęci ulepszenia gatunku człowieka eugenika nie prowadzi do przyzwolenia na aborcję, eutanazję i higienę rasową? Wydaje się, iż nadal pozostają aktualne słowa Darwina, który ostrzegał, że sterowanie doborem naturalnym może zagrozić instynktowi współczucia — najszlachetniejszej cesze naszej natury.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.